Teslimat ve İade

Teslimat Koşulları

Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra yogunluk durumuna göre en erken 1 iş günü içinde, en geç 3 iş günü içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler satıcının belirleyeceği kargo firması tarafından alıcı’ya teslim edilir. Kargo ücretleri satıcıya ait olup bütün kargolar bedava olarak satıcı tarafından karşılanmaktadır.

 

Ürünlerin ambalajlanmasında kargoda zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterilecektir. Satıcı, kargo ve teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan alıcıyı kesinlikle sorumlu tutmaz . Alıcı kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde satıcıyla irtibata geçip tedarik isteyebilme hakkına sahiptir. Satıcı tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün satıcı deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, satıcı, alıcıya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir. Karatekin Züccaciye ekibi olarak siz müşterilerimizin (kargo sorunları dahil) memnuniyeti ve mağduriyet yaşamaması için herhangi bir sorun yaşanması halinde 'Bize Ulaşın' sayfasından bize ulaşabilir tüm sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Cayma (İade) Hakkı

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde www.karatekinzuccaciye.com ’a email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün  www.karatekinzuccaciye.com' a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 

Niteliği itibari ile iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. 

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.